bad30Jedného pekného letného dňa mi zazvonil telefón. Volal Adam, chalanisko z blavy, o ktorom sa na naších stránkach ešte určite dočítate,  keďže veľká časť jeho mozgu aj srdca sa venuje výhradne terénnym autám.

Netrvalo dlho a rýchly výlet ,,na otočku“ bol dohodnutý. Najväčšia offroadová výstava v Európe ABENTEUER & ALLRAD v Nemeckom Bad Kissingene čakala len na nás.

Pôvodný plán bol trochu krkolomný. Vyraziť večer, doraziť ráno, stráviť deň na výstave a večer zase domov. Nakoniec sme sa ale rozhodli pre poobedný štart a noc v lacnejšom hoteli. Trošku sme sa však prerátali. Keď sme dorazili do Kissingenu , bol takpovediac plný. Po pár hodinách hľadania ubytovania, sme boli nútení dopriať si luxus v podobe ,,štvorhviezdičky“, takže ubytovanie odporúčam zabezpečiť vopred, jednou z možností je aj bývanie v kempe situovanom priamo v srdci výstavy.

Bad Kissingen je veľmi pekné a pokojné kúpeľné mestečko s krásnou architektúrou, ale skorá ranná káva v kaviarni je tu nedostupná, k životu sa totiž mesto prebúdza až okolo jedenástej hodiny. A tak sme sa teda po krátkej rannej prechádzke ulicami vybrali na výstavu. Na okraji mesta sú zberné parkoviská, kde už čakali autobusy. Pohoda, pokoj a žiadne ,,fronty“ – pre slováka neobvyklé, v Nemecku samozrejmosť.

Na výstave je čo obzerať. Ak si chce človek v kľude prezrieť všetky stánky a prípadne podebatovať s predávajúcimi, tak je jeden deň málo. Rozloha tankodromu prerobeného na výstavisko je obrovská a zaujímavých exponátov viac než dosť,  myslím, že môžem prehlásiť, že na výstave je vidieť to najlepšie čo náš kontinent ponúka vo svete offroadu. V Kissingene sú k videniu veľké firmy s dokonalou prezentáciou ale aj starí ,,hipici“, ktorí Vám predajú čokoľvek čo majú naložené vo svojom obytnom terénnom MANe. A keď už sme pri tom bývaní v aute. Táto problematika, tak ako už názov napovedá, sa v Kissingene rieši snáď na tisíc spôsobov.

Pre tých, ktorých omrzelo obzeranie exponátov boli k dispozícii sprievodné podujatia. Za všetky spomeniem jazdy na blatistej trati na H1, alebo vojenskom MANe. Samozrejme v pozícii šoféra. Nebol by som to ja, keby som nespomenul jedlo. Bolo chutné, dobre zorganizované a za priaznivé ceny.

Návštevu výstavy v Bad Kissingene odporúčam, je plná inšpirácii, ale mám jednu radu pre chlapov, ak chodíte na podobné podujatia obzerať pekné baby, tak  pokojne zostaňte doma a choďte sa radšej poprechádzať po niektorom slovenskom meste.

AUTOR: Tomáš Ilenčík   FOTO: Matej Ilenčík

Galéria k článku:

bad1 bad2 bad3 bad4 bad5 bad6 bad7 bad8 bad9 bad10 bad11 bad12 bad13 bad14 bad15 bad16 bad17 bad18 bad19 bad20 bad21 bad22 bad23 bad24 bad25 bad26 bad27 bad28 bad29 bad30 bad31 bad32 bad33 bad34 bad35 bad36 bad37 bad38 bad39 bad40 bad41 bad42 bad43 bad44 bad45 bad46 bad47 bad48 bad49 bad50