arom461 (6)ARO z nasledujúcej reportáže môžete stretnúť na mnohých slovenských offroadových podujatiach. Tento deduško klame telom a pohľad na zachovalého veterána s veľkými kolesami určite vyčarí úškrn na mnohých tvárach. Budete sa však smiať len do vtedy kým vás ARO z roku 1974 nevybliká na diaľnici…

Jožova M-ka má za sebou už druhú transplantáciu motora v živote. Po tej prvej mu pod kapotou bilo naftožrútske srdiečko. Pri druhej získalo srdce ako zvon – americký štvorliter s Jeepu Cherokee. Ked už bol Jožo rozbehnutý tak do ARA napratal všetko čo darca mohol ponúknuť – automatickú prevodovku s rozvodovkou, elektrické sedačky a tempomat. Nápravy zostali povodné, len užovkové kolesá nahradili Goodriche v rozmere 35×12,5R15. O zastavenie tohto mršteného rumuna sa starajú kotúčové brzdy. Dýcha cez šnorchel a z problémov ho ťahá warn XD9000i.

A inak je to len zachovalé ARO, v ktorého jednoduchosti je skrytá krása. Majiteľ si ho užíva cestovaním bez zbytočného drancovania v ťažkom teréne, začo sa mu odvďačilo trojročnou službou bez porúch.

AUTOR: Tomáš Ilenčík  FOTO: Jakub Tinka

 arom461 (1) arom461 (2)  arom461 (3)

arom461 (4) arom461 (8) arom461 (5)  arom461 (7)