mini-raptor1Mnohí z Vás už iste zachytili informáciu, že Raid Adventure Team chystá prezbrojenie. Juro Ulrich sa rozhodol, že k súťažnej Navare tento rok pribudne nové, o čosi progresívnejšie vozidlo. Ford F-150 SVT Raptor, americký pick up, ktorý ma vyššie ambície ako  len voziť na farme slamu sa zdal Jurovi  ako to pravé orechové. Nebolo vôbec jednoduché nájsť v Európe vhodné auto, aby spĺňalo všetky predpoklady a súčasne jeho výrobné číslo patrilo do správnej série podľa medzinárodnej automobilovej federácie F.I.A. Ale po mesiacoch porovnávania čísiel sa v dielni firmy Geiger cars v Mníchove našiel ten správny kus. Ich ,,predvádzačka“ bola práve na predaj. A tak sa stalo, že na Slovensku pred dielňami Jurovej firmy O.R.C. dnes stojí Ford  Raptor. Jeho 6.2 litrový atmosférický osemvalec bol doplnený firmou Geiger o kit s kompresorom, tak sa aktuálne pýši šesťsto konskými silami pod kapotou.stlpec_raidadventureteam2

Ford F-150 SVT Raptor je rozšírením modelovej rady pick upov F150. Americkí predajcovia ho ponúkajú predovšetkým ako vozidlo na voľný čas a zábavu. Ak sa rozhodnete pre tento model, za slušné peniaze si domov donesiete pohodlné auto plné komfortnej výbavy s prvkami závodného špeciálu. Benzínová V-osmička o objeme 6,2 litrov disponuje výkonom 411 koní. Odpruženie zveril Ford do rúk azda tej najlepšej firme na trhu – FOX Factory. Vďaka ich bypassovým tlmičom je dráha pruženia takmer tridsať centimetrov. Oproti štandardným f-stopedesiatkam na Raptore pribudli predĺžené ramená z ľahkých zliatin. Predný diferenciál je sériovo vybavený samosvorom TORSEN, v zadnej tuhej náprave je elektricky ovládaná uzávierka diferenciálu. V sérii auto stojí na kovaných diskoch a 35 palcových sedemnástkach od BF Goodrich.

Dostali sme pozvanie na prvý test tohto auta pred tým, ako ho úplne rozoberú. Z prestavby na závodný špeciál kategórie T2 , ktorá sa začne už o niekoľko dní, pre Vás chystáme exkluzívny fotoseriál.

AUTOR: Tomáš Ilenčík   FOTO: Matej Ilenčík

mini-raptor1 mini-raptor5 mini-raptor6 mini-raptor2 mini-raptor3 mini-raptor9 mini-raptor8 mini-raptor10