Tohtoročným akciám ako Tisovec , Saigon tak aj Lúkam počasie proste praje, a zas ako na potvoru 🙂 , bolo počasie prekrásne. Prví registrovaní do kempu prichádzali už vo štvrtok.

V piatok prebiehala registrácia, denná trophy a večer zábava so živou hudbou.

Posádky sa prebudili v sobotu do jasného, slnečného rána, samozrejme nabudené po piatkovej trophy a plné očakavani čo prinesie trať.

Po krátkej rozprave a informáciach pre štartujúcich to mohlo o 9:00 vypuknúť. Trate pozostávali z dvoch úrovní obtiažnosti, tažká a ľahká. Každý úsek bol bodovaný. Zúčastnených bolo okolo 90 aút.

Trestné body sa získavali za cúvanie a navijákovanie. Na trať púšťali autá v určitých odstupoch, až kým auto pred dalším štartujucim neprešlo určený úsek trate a organizátori nedali pokyn vpustenia dalšieho auta na trať.

No už doslova, prvé metre trate preverili posádky, ich stroje, zručnosti a pripravenosť na túto akciu . Nechýbali polámané poloosy, zlomené kardanové kríže a ani tohtoročné Lúky sa neobišli bez „búdiek“.

Keďže trate boli navrhnuté v lome v obci Lúky, tak je táto akcia ako stvorená aj pre divákov, ktorých sa tu zišlo neúrekom.

Daľší „bodovaný“ úsek a bod programu tvorila „časovka“, kde si účastníci preverili svoje zručnosti naplno. Skombinovať rýchlosť, predvídavosť, znalosti a prejsť trať v čo najkratšom čase bolo občas dosť náročné.

Offroad Club Lúky odviedol dobrú prácu, lebo vytvoriť zaujímavú a obtiažnu trať na tak malom území je úctyhodné.

FOTOGALÉRIA: