Offroadová sezóna sa pomaly začína rozbiehať aj v roku 2019. V našom redakčnom kalendári na nás už bliká termín Tisovca. Pripravujeme, prezúvame, zvárame a tešíme sa. Začíname sledovať predpovede počasia aby sme vedeli, či si nabaliť opaľovací krém, alebo radšej kožuch a snehové reťaze. V Tisovci sme za tie roky zažili naozaj všetky ročné obdobia.

 
Od organizátorov prichádzajú nové informácie o zmenách a novinkách, ktoré na posádky v tomto ročníku čakajú. Prvou zmenou je nutnosť použitia prilby a bezpečnostných pásov pri jazde v meraných špeciálkach a v nedeľnej dolinke. Vo vozidle môžu sedieť iba dvaja členovia posádky na predných sedadlách. V prípade, že bude členov posádky viac, môžu takýmto úsekom prejsť, ale bez možnosti merania času, a z dôvodu bezpečnosti pokojným tempom. Je prirodzené, že je zakázané počas jazdy a pred jazdou konzumovať alkoholické nápoje. Toto nie je novinka, ale je potrebné si to pripomínať !!! Je potrebné sa vopred rozhodnúť, či sa idete na motoristické podujatie zabávať jazdou alebo alkoholom. V prípade, že sa rozhodnete pre alkohol, nechajte radšej auto doma, ušetríte si tým peniaze za štartovné aj kopec problémov.

 
Novinkou na tratiach budú nastriekané čísla, ktoré Vás v prípade straty orientácie navedú na správne číslo v itinerári. Je veľmi dôležité jazdiť podľa itineráru. Pohyb mimo trate je totiž trestným činom. Toto bude prísne kontrolované ako zo strany organizátorov, tak aj inými orgánmi. Tieto čísla Vám môžu pomôcť aj v prípade problémov – organizátori Vás pomocou nich budú vedieť lokalizovať. Ďalej by sme Vám radi pripomenuli povinnú výbavu každého vozidla, ktorá bude kontrolovaná pri technickej prebierke. V prípade, že nebudú splnené potrebné náležitosti, vozidlo nebude vpustené na trate a registrácia prepadne.

 

Povinná výbava:

· MT pneumatiky, nezodraté

· Plnohodnotná rezerva MT

· Funkčný navijak – jeho funkčnosť bude kontrolovaná pri prebierke

· Zdvíhacie zariadenie (HI-LIFT, vak a pod.)

· Stromová gurtňa – jej použitie je nevyhnutné pri upínaní lana o strom. Nikdy neviažte lano navijaku

priamo o strom !!!!

· Dlhá gurtňa na ťahanie

· Lekárnička, hasiaci prístroj, strmeň (šekel)

PROGRAM AKCIE: