Ja už naozaj neviem čo mám napísať o Saigone.  Takže pre tých, ktorí netušia o čom točím. Saigon 4×4  je offroadové podujatie, stretnutie milovníkov terénnych vozidiel, ich rodín a priateľov, kde sa človek môže zabaviť jazdou v teréne, kempovaním v prírode, vzdelávaním v mnohých oblastiach. Koná sa podľa slov organizátorov vždy, a to aj v prípade dobrého počasia. A tak sa aj stalo a my sme sa mohli aj tento rok stretnúť neďaleko Trenčína v provizórnom kempe pri rieke Váh.

 

To, že neviem čo mám napísať neznamená, že by bolo na akcii niečo zlé, práve naopak. Ale prečítal som si svoje články z predošlých ročníkov a zistil som, že sa každoročne opakujem. A nebolo by tomu inak ani tento rok, pretože zase začnem pochvalou organizácie, radosťou z príjemne stráveného víkendu a rozhorčením z hlúposti a nedisciplinovanosti niektorých jedincov z radov účastníkov.

Roman s Jankou ako ústredné tváre celého podujatia majú dobré konexie, vybaviť si takéto počasie v tohtoročnom máji dalo určite kopec námahy. Bolo tak akurát, neprášilo sa, bolo teplučko, ale nespálilo nás.

 

Ak ste sa rozhodli, že chcete vidieť, zažiť a počuť všetko čo vám Saigon ponúka, mali ste čo robiť. Ja osobne som to nestihol, zažral som sa do pátrania po číselných bodoch, ktoré boli tento rok označené súradnicami GPS,  doplnil niekoľkými úlohami od partnerov podujatia. Sprievodné prednášky ani niektoré ďalšie úlohy som už, žiaľ, nestihol. Ale verím, že boli výborné a našli si svojich poslucháčov a divákov.

 

Saigon 4×4 je podujatie, kde si každý príde na svoje. Je ideálny pre začiatočníkov, ktorí sa môžu čo-to priučiť a popritom úplne nezničiť svoje auto. Na svoje si tu však prídu aj milovníci blata a ,,rochnenia“ sa v bažine.  My sa už teraz tešíme na ďalší ročník plný pohody, kempovania a dobrej zábavy v kruhu rovnako postihnutých.

FOTOGALÉRIA