NEDEĽA 16.6.2019

Tak máme za sebou ďalší adrenalínový víkend plný offroadu. Na jazdcov dnes čakali trate s drobnou obmenou, kedy sa niektoré sekcie jazdili na spiatočku. Po odjazdení všetkých sekcií prišiel na rad aj výjazd, za ktorý mohli jazdci získať extra body do celkového hodnotenia. Pri zdolávaní výjazdu, bohužiaľ, došlo k nepríjemne vyzerajúcej nehode jednej posádky, po ktorej museli zasiahnuť prítomní členovia záchranného a hasičského zboru. Zraneného šoféra následne podľa slov organizátora previezli letecky so zraneniami hlavy, hrudníka a chrbtice do Žilinskej nemocnice na vyšetrenia. Táto udalosť pochopiteľne narušila pokojné ukončenie akcie, ktorého posledným bodom programu bolo vyhlásenie víťazných posádok a tombola pre návštevníkov. My by sme chceli poďakovať Orava Offroad klubu za pozvanie a možnosť byť mediálnym partnerom ich podujatia. A na záver neostáva nič iné, ako popriať skoré uzdravenie zranenému Martinovi, držíme mu palce!

SOBOTA 15.6.2019

Máme za sebou horúci letný deň na Orava offroad. Účastníci ho mali vyplnený bohatým programom, ktorý pozostával zo 14tich sekcií. Technické disciplíny, ktoré skúšali presnosť šoférov a schopnosti spolujazdcov striedali merané úseky či špeciálne úseky, ktoré preverili aj techniku. Práve tie priniesli aj dve “búdky”, ktoré sa našťastie obišli bez zranení. Aktuálne je na programe diskotéka a posedenie posádok v kempe. Už teraz sa tešíme na zajtrajší program.

PIATOK 14.6.2019

Orava offroad 2019 je odštartovaný a účastníci sa dnes začali sústreďovať v kempe akcie. Prebehli prvé časti programu pre účastníkov a ráno nás čaká oficiálny štart jazdenia. Tešíme sa a vidíme sa ráno na mieste.

 

ORAVA OFFROAD 2019

Ako kultúrno-športové podujatie vzniklo hlavne preto, aby sa offroaďáci z Orava Offroad Klubu mohli takýmto spôsobom odvďačiť ostatným klubom a offroaďákom na Slovensku za to, že sa môžu zúčastňovať na iných podujatiach a akciách.

Podľa slov organizátora, po prvom ročníku 2018, ktorý dopadol nad očakávanie nebol žiadny dôvod na to neurobiť aj druhý ročník, teda 2019. Miesto konania je v obci Nižná n. Oravou a dátum konania je 14. – 16. jún.

PROGRAM

Podujatie pozostáva z niekoľkých častí programu tak, aby sa čo najviac zamestnal každý súťažiaci.

 

Piatok 14.6.2019

 

Začína technickou prebierkou vozidiel, ktorá sa bude konať pri hoteli Arman v čase 12:00 až 17:00. Po technickej prebierke sa súťažiaci premiestnia do kempu, nájdu si svoje miesto a pripravia si všetko potrebné na kempovanie.

Následne sa o 17:00 prejde k časti súťaže – „Súťaž pre posádky“ – skúška

Po ukončení bude voľná zábava, čas na pivko, občerstvenie pri hudbe a dobrej nálade.

 

Sobota 15.6.2019

 

V sobotu ráno od 7:30 do 9:00 bude pokračovať technická prebierka, ale miesto bude už priamo pri trati.

Od 9:00 do 10:00 sa organizátor prihovorí k účastníkom, ktorí si následne spravia obhliadku trate.

O 10:00 bude štart prvého kola, ktoré bude začínať rýchlostnou skúškou. Po odjazdení prvého kola sa každý súťažiaci premiestni na kvalifikáciu súťaže „Šprinty“.

Po odjazdení posledného súťažiaceho prejdú účastníci k ostrým súťažiam v tomto poradí:

 

  1. Šprinty
  2. Ťahanie klátu
  3. Najlepší v rovnováhe
  4. Najlepší v zručnosti
  5. Výmena kolesa

Po ukončení súťaží pre posádky bude opäť voľná zábava pri hudbe, dobrej nálade, dobrom občerstvení ..

 

Nedeľa 16.6.2019

 

V nedeľu sa začne druhé kolo o 9:00. Po ukončení druhého kola bude 30 minút pauza na občerstvenie. Počas tejto pauzy budú členovia klubu robiť „Offroad Taxi“ pre divákov, teda jazda po trati s divákmi. Následne príde na rad „Nedeľná časovka“ .

Po ukončení „nedeľnej časovky“ bude nasledovať žrebovanie tomboly. Postarali sme sa o to, aby tombola bola čo najzaujímavejšia a hlavná cena je automatická práčka.

Po ukončení tomboly príde na rad vyhodnotenie celého podujatia.

TRATE

Súťaž na Orava Offroad 2019 pozostáva z troch častí:

 

1.Trať, ktorá je postavená na bodovacom systéme so 14 sekciami, jednou rýchlostnou skúškou a dvoma  bonusovými výjazdami.  Jazdia sa dve kolá (prvé kolo v sobotu, druhé v nedeľu) a body sa sčítavajú. Rýchlostná skúška sa jazdí na tri kolá. Výjazdy sú taktiež rozdelené po dňoch (v sobotu prvý a v nedeľu druhý).

Po odjazdení druhého kola sa spočítajú body a v prípade, ak bude rovnaký počet bodov v jedenej kategórií, rozhoduje rýchlostná skúška. Súťažiť sa bude v štyroch kategóriách: krátke vozidlá, dlhé vozidlá, špeciálne vozidlá a UTV (buggy). Súťaží sa o finančné ceny, rovnaké vo všetkých kategóriách: 3. miesto: 100€, 2. miesto: 200€ a 1. miesto: 300€.

 

2.Súťaže pre posádky – bude 5 rôznych súťaží, kde si v piatok po technickej prebierke každý súťaže vyskúša, aby bol pripravený na sobotu, kedy po ukončení prvého kola prejdú účastníci k súťažiam na ostro a bude sa súťažiť nielen o pohár ale aj o vecné ceny:

Šprinty – súťaž bude rozdelená na dve časti: 1. Kvalifikácia, 2. Ostrý šprint.

Do ostrého šprintu postúpia len najrýchlejší a následne sa bude súťažiť vyraďovacím systémom.

Súťaži sa o víťazný pohár a LED svetlomety.

Ťahanie klátu – súťaž v ťahaní klátu do kopca upevneného o zadnú časť vozidla. Najrýchlejší čas vyhráva víťazný pohár, ručný lanový navijak a nástrek podvozku.

Najlepší v rovnováhe – súťaž v čo najdlhšom zotrvaní v rovnováhe no kolíske. Najlepší čas vyhráva víťazný pohár, gola-sadu a nástrek podvozku.

 

Najlepší v zručnosti – súťaž spočíva v jednoduchej trati, ktorú súťažiaci prejde na nami určenom vozidle (osobné auto), najrýchlejší čas vyhráva víťazný pohár a LED rampu.

Výmena kolesa – Súťaž vo výmene kolesa na svojom vozidle, kde je potrebné, zapnúť si stopky, prejsť určitú vzdialenosť, vymeniť koleso, vrátiť sa na začiatok a vypnúť stopky. Najrýchlejší čas vyhráva víťazný pohár, oceľové lano a nástrek podvozku.

3.Nedeľná časovka – Časovo meraný úsek, kde sa jazdí po trati s rôznorodým terénom. Najrýchlejší čas vyhráva navijak.

DOPRAVA, OBČERSTVENIE A PROGRAM PRE NAJMENŠÍCH

Pre posádky a divákov sa organizátori vynasnažili v čo najvyššej miere vytvoriť pohodovú atmosféru v kruhu Offroadu. Nielen traťou či súťažami, ale aj skvelým občerstvením,  dobrou hudbou a samozrejme, mysleli aj na najmenších, na ktorých bude čakať množstvo atrakcií, aktivít a tiež súťaží.

 

Pre jednoduchší prístup na podujatie bude zabezpečený „Offroad Bus“, ktorý bude premávať kyvadlovo v sobotu od 10:00 do 16:00 a v nedeľu od 9:00 do 16:00 s nástupom pri obecnom ihrisku, kde je aj najväčšie parkovacie miesto.

REGISTRÁCIA

Účastníci sa môžu registrovať tu > REGISTRÁCIA ORAVA OFFROAD 2019