Prešiel rok a opäť nás čaká najväčšie offroad podujatie sezóny 2017. 13.ročník stretnutia nadšencov terénnych áut nesie názov OFFROAD TISOVEC 2017, keďže organizátori z Offroad clubu Tisovec sa pre tento rok rozhodli prevziať rolu generálneho partnera.My sme sa opäť stali hlavným mediálnym partnerom podujatia, a tak už tradične spúšťame vlákno, v ktorom sa dočítate všetky aktuality pred podujatím, aj počas neho. Aj tento rok Vám prinesieme čerstvé fotky priamo z diania. Tešíme sa na stretnutie s Vami už o týždeň, 20.apríla 2017 v Tisovci!

#offroadtisovec2017 #tisovec2017

NEDEĽA 23.apríl 2017

13. ročník podujatia Offroad Tisovec, je úspešne za nami. Dolinka, ktorá je exhibičnou jazdov tých najodvážnejších posádok celého podujatia. Dolinku neďaleko mesta Tisovec navštívilo veľa divákov z okolia, ale aj z ďalekých krajov Slovenska. Celá exhibícia sa konala už v tradične ťažkom a náročnom teréne, takže diváci mali o zaujímavý pohľad postarané. Nechýbali ani prevrátenia a technické poruchy. Všetko však prebiehalo v bezpečí posádok aj divákov. Offroad Tisovec je najväčšie offroad podujatie v našej krajine a nám nezostáva nič iné, ako skonštatovať, že je vzhľadom na jeho veľkosť, rozmanitosť terénu a organizáciu aj to najlepšie.

tisovec2017_nedela-8 tisovec2017_nedela-2 tisovec2017_nedela-3 tisovec2017_nedela-4 tisovec2017_nedela-5 tisovec2017_nedela-6 tisovec2017_nedela-7

 

SOBOTA 22.apríl 2017

Druhý deň trophy okruhov na podujatí Offroad Tisovec 2017 je úspešne za nami. Po polooblačnom dni, kedy miestami zpŕchlo, nás Tisovecké hory vyprevádzali zaliate slnkom. Na organizátorov ešte dnes čaká zbieranie pások, ale aj úprava lesných ciest. Pre jazdcov i divákov je na zajtra pripravená Dolinka, v ktorej sa predvedú tí najodvážnejší jazdci v exhibičnej jazde. Nezabudnite, že ráno v dolinke na Vás čaká tombola o zaujimavé ceny.

Výsledky meraných úsekov:
RÝCHLOSTNÁ TRAŤ:
Kat. do 2000 cm3:
1. Klasna Zdenek
2. Madarasz Andrej
3. Bankovics Andis

Kat. nad 2000 cm3:
1. Michal Durdik
2. Pruzinec Pavol
3. Zazo Dominik

Special:
1. Filipek Peter
2. Meriac Michal
3. Feher Karol

TRIALOVÁ TRAŤ:
Kat. do 2000 cm3:
1. Klasna Zdenek
2. Bankovics Andis
3. Pavol Sturek

Kat. nad 2000 cm3:
1. Mesina Dusan
2. Serafin Vlado
3. Bircak Igor

Special:
1. Feher Karol
2. Filipek Peter
3. Adamisin Lubor

tisovec2017_sobota-5 tisovec2017_sobota-4 tisovec2017_sobota-3 tisovec2017_sobota-2 tisovec2017_sobota-1

PIATOK 21.apríl 2017

V tisovci je za nami prvý deň trophy okruhov. Ráno nás privítalo krásne slnečné počasie, ktoré napravilo všetky neduhy predchádzajúcich chladných dní. Trate boli výrazne suchšie, ako organizátori predpokladali. Dnešný deň prebehol bez zásadných nebezpečných situácií a tak škody utrpeli iba niektoré stroje, ktoré sa teraz ich majitelia zo všetkých síl snažia na námestí Tisovca pripraviť na zajtrajší druhý deň trophy okruhov. Zajtra si štartové pole rozdelené na dve polovice vymení strany údolia smerujúceho od Tisovca po Hnúšťu. Všetci si tak opäť vyskúšajú všetky trate, ktoré toto podujatie ponúka. Štart zajtrajšieho programu je tak ako dnes,  o 9.00hod na námestí v meste Tisovec.

tisovec2017_piatok-1 tisovec2017_piatok-2 tisovec2017_piatok-3 tisovec2017_piatok-4

ŠTVRTOK 20.apríl 2017

22.00hod. :

Je odštartované! Podujatie Offroad Tisovec 2017 bolo práve oficiálne zahájené. Zajtra posádky štartujú na prvý deň trophy okruhov. Štart je o 9.00 hod na námestí v Tisovci.

tisovec17_3 tisovec17_2 tisovec17_1

13.00hod. :

Dnes sa začína najväčšie offroad podujatie na Slovensku, Offroad Tisovec 2017. Aktuálne prebiehajú posledné prípravy a začínajú prichádzať prví účastníci. Technická previerka vozidiel sa odštartuje o 13.30hod. V Tisovci vládne veterné a chladné počasie, trate sú po nočnom snežení mokré a vrcholy kopcov sú pod snehovou pokrývkou.

Z dôvodu zhoršenia podmienok na tratiach nastali aj zmeny v rýchlostnej špeciálke, ktorá sa bude jazdiť na pôvodnom mieste tak, ako minulé ročníky.

tisovec2017_stvrtok_start

NOVINKY A INFORMÁCIE

Organizátori najväčšieho stretnutia terénnych automobilov na Slovensku – Offroad Tisovec 2017, si pre nás pripravili okrem tradičného programu aj niekoľko noviniek.  Podľa informácii od hlavného usporiadateľa bol o registráciu enormný záujem a v súčasnosti je registrácia uzavretá.

Už tradične sa podujatie začína vo štvrtok 20.4.2017 na námestí mesta Tisovec.

O 13.30 bude spustená technická prebierka vozidiel, pri ktorej budú organizátori kontrolovať povinnú výbavu  a technický stav vozidiel – navijak s minimálnou ťažnou silou 1,5-násobku hmotnosti vozidla, 2x gurtňa (krátka, dlhá), pneumatiky so vzorom MT s minimálnou hĺbkou dezénu 10mm, rezervné koleso zhodné s obutím na vozidle, 2x ťažné oko, hi-lift zdvihák, autolekárnička, pevne uchytený akumulátor,  hasiaci prístroj, 3-bodové bezpečnostné pásy (v prípade, že nimi vozidlo od výroby nie je vybavené, napr.UAZ, je potrebné, aby boli domontované). Odporúčame jazdcom, aby si pred prebierkou výbavu pripravili, pomôžete tak urýchliť priebeh prebierky.

O 14.00 bude spustená registrácia posádok.

Od pätnástej hodiny bude súbežne s registráciou a technickou prebierkou prebiehať na pódiu sprievodný program podujatia. Štvrtkový úvodný deň Offroad Tisvovec 2017 vyvrcholí slávnostným zahájením o ôsmej hodine večer a následným štartom na večernú promo jazdu mestom.

Voidlá vyštartujú na trať v piatok, i v sobotu o deviatej hodine ráno. Jazdí sa, ako aj v predošlých ročníkoch, na oboch úbočiach doliny smerom od Tisovca na Hnúšťu. Ako bolo spomenuté v úvode, organizátori si pripravili hneď niekoľko zmien a noviniek. Tie prvé sa týkajú práve tratí. Na každej trati budú na jazdcov čakať úplne nové úseky. Nová je aj trať rýchlostnej meranej špeciálnej sekcie s dĺžkou 1,2 kilometra.

Podujatie vyvrcholí v nedeľu o 9,30 hod. štartom trialu ,,Dolinka“.  Štartu bude predchádzať vyhodnotenie meraných špeciálok a odovzdanie cien úspešným posádkam.  V Dolinke tiež bude prebiehať  tombola, ktorej prvou cenou bude víkend s vozidlom Ford Ranger , druhou cenou je offroadový deň s offroad klubom Tisovec  a treťou cenou je zážitková jazda v Jeepe práve v spomínanej dolinke.

Táto divácky veľmi zaujímavá časť akcie je podporená tiež zaujímavou novinkou. Podľa predbežných informácií by mal byť z Brezna vypravený špeciálny vlak, ktorý privezie divákov do Tisovca. Priebežne Vás budeme informovať o podrobnostiach spojených s týmto skvelým nápadom.

 

PROGRAM OFFROAD TISOVEC 2017

program_Tisovec2017_web